Segítség, szingli vagyok!

Milyen tudatalatti minták tarthatják távol a nagy Őt?
(No, nem feltétlenül Tóth Dávidot…)

magányos szingli

Ki számít szinglinek?

Ha a szótári definíciót keressük, ott azt találjuk, hogy: “párkapcsolat nélküli, egyedülálló személy“. Az, hogy hány magányosan eltöltött óra után számít valaki szinglinek, már más kérdés, de a cikk nem azokhoz szól, akik már 2 hete “szabadok” és élvezik.

Elsősorban azok fogják hasznosnak találni, akik nem örülnek az egyedüllétnek, viszont őket talán célszerűbb lenne magányosnak, egyedülállónak hívni, mivel a szingli szót leginkább azokra használják, akik maguk választották ezt az életformát. A cikk címében amiatt hagytam mégis a szingli szót, mivel akik tudatosan akarnak egyedül élni, azoknak is dolgozik a kis “Windows”-ukban egy jó adag algoritmus, ami nem engedi meg a családi légkört.

Szóval, ha örülsz, ha nem az egyedüllétnek, úgy gondolom hasznos lesz tovább olvasnod! 😉

Biológiai értelem

A Recall Healingben abból indulunk ki, hogy minden betegség és minden életvezetési probléma értelmes okokra vezethető vissza. De vajon mire nyújt megoldást az automata agy szerint az, ha valakinek nincs párja?

Ha a biológiát vesszük alapul (amit az automata agy is tesz), akkor azt látjuk, hogy a párkapcsolat értelme és lényege az utódnemzés és annak felnevelése, az utód ivarérett koráig.

Ha valaki nemet mond a párkapcsolatra, az nemet mond a gyermekáldásra is. Lehet, hogy tudatosan is azt érzi, hogy nem akar gyereket, de ennek az ellenkezője is gyakori; azaz hangot ad annak, hogy nagyon vágyik rá, de…
A de után változatos érvek szoktak elhangozni, viszont eddig minden esetben megtaláltuk azokat a valós drámákat, amik az egyén életében vagy a generációs ősök életében történtek, és ellehetetlenítették a gyermekvállalást a tudatalatti számára.

Ha pedig az automata agy, melynek az elsődleges feladata az egyén életben tartása, biztos abban, hogy a gyermekvállalás mérhetetlen szenvedés és veszély forrása, akkor mindent meg fog tenni, hogy elkerülje azt. Azaz, ha jobbról érkezik a nagy Ő, biztosan balra fogja fordítani a kis buksidat, nehogy véletlenül “bajba kerülj”.

Család

Generációs minták

A felmenők traumái (leginkább dédi szintig) nagy mértékben befolyásolják az életünket. E mögött is húzódik biológiai értelem. Például, ha a nagypapát megharapta fiatal korában egy krokodil, és az nagyon rossz volt neki, akkor az automata agya szeretné ennek tanulságát (Ne csesztesd a krokodilt!!!) átörökíteni az utódokba, hogy azok már ezt elkerüljék. Minél nagyobb fájdalommal jár egy trauma, az egyén automata agya annál komolyabban szeretné ezen infókat átadni a következő generációknak, hogy megóvja őket.

Ha a krodokil harapás rossz érzés, akkor milyen érzés, ha édesanyád belehal a szülésbe, miközben te igyekszel kifelé? Erre a kérdésre egy pécsi kliensem ismeri a fájdalmas választ, akinek ez a program okozott 3 évtizedes magányt. Hiszen, “ha párom van, gyerekem lesz és meghalok.” – szólt az automata agy figyelmeztetése. Noha ezt a sztorit az ő nagymamája élte át (azaz a dédi halt bele a szülésbe) mégis az én kilensemet sodorta “apáca” létbe, pedig tudatosan semmiféle rossz érzése nem volt ezzel kapcsolatban. Tudta, hogy megtörtént, mert a nagyi mesélte, de számára ez csak egy 60 évvel ezelőtti családi sztori volt, ami néha előkerült. A tudatalatti számára viszont fontos volt, hogy megóvja ettől a veszélytől a kliensemet. Hogy miért pont őt érintette oly módon, hogy nem talált párt és nem az anyját vagy a nagyanyját, erre a Recall Healing szintén tud választ (és megoldást) adni, de ez már egy újabb cikk anyaga.

Egy másik kliensemnél nem az anya, hanem az első 4 gyerek halt meg picikorban. Olyan mértékű fájdalmat élt át szegény anya (és nyilván az apa is), ami az automata agy szerint “megérdemli”, hogy átkerüljön a következő generációkhoz. Ez okozta ennél a dombóvári kliensemnél azt, hogy 45 évesen még nem találkozott egyetlen férfivel sem, akivel el tudta volna képzelni a közös életet. Tudatos szinten (a világban) csak annyi jelent meg ebből, hogy minden férfi rohadék. A mélyben pedig ott volt az értelmes ok, hogy a szenvedést elkerülje.

Ellentétek

Szintén el tudja lehetetleníteni a kapcsolódást, ha eltérő vallású, rasszú vagy társadalmi helyzetű szüleink vannak. Azaz oly módon foganunk, hogy a nagyszülők ellenérzése övezi a szüleink kapcsolatát a fentiek valamelyike miatt.

Talállkoztam már szép számmal református-katolikus, magyar-roma, TSZ elnök-faluk*rvája, de az égövünkön ritkább arab-zsidó szülők gyerekeivel is, akiknek az eltérő kulturális vagy társadalmi helyzete tudat alatt a “nem szaporodhatsz” programot futtatta.

Amikor a szabadsága elvesztését éli meg valamelyik szülő (pl. a terhesség miatt belekényszerítik a házasságba) a gyermek tudatalattija ragaszkodni akar a szabadsághoz, és elutasíthat minden kötöttséget.

Érdemes végiggondolni, hogy mit láttam, hallottam gyerekként az ellenkező nemről. Milyen volt a viszonyom velük? Mesélték-e minden vasárnap az ebédnél, hogy a “mama orvos akart lenni, de nem lehetett, mert férjhez ment“?

Még ha úgy is tűnik, hogy az illető szereti és maga választotta a szingli életformát, sokszor kiderült már, hogy a tudat alatt megbújó fájdalmak és félelmek azok, amik erre rávették.

Az én dolgom nem az, hogy eldöntsem, jó vagy rossz szinglinek lenni, mindössze annyi, hogy aki szeretné, annak segítsek megtalálni az okokat, akárhol is legyenek.

Facebook kommentek